هنر شاد زیستن

0
1110
هنر شاد زیستن
هنر شاد زیستن
شاد بودن هنر است، شاد کردن هنری والاتر
لیک هرگز نپسندیم به خویش
که چو یک شکلک بی جان
شب و روز بی خبر از همه خندان باشیم.
شاد زیستن در زندگی، یک هنر بزرگ است که بسیاری از انسان ها از آن غافل هستند.
شاد زیستن به معنای عدم وجود مشکلات نیست؛ بلکه تفاوت در نحوه برخورد انسان ها با مسائل و مشکلات است. زندگی هدفمند، حفظ آرامش در هنگام مشکلات، احترام به علایق شخصی، تقویت اعتماد به نفس وبه داشتن یک زندگی شاد و موفق کمک شایانی می کند.
همه انسانها درحال گذران زندگی هستند، اماتعداد محدودی از آنها زندگی شادی را میگذرانند. پرواضح است که زندگی هیچ کس، بدون دغدغه و مسائل مختلف نیست؛ بلکه تفاوت در رفتار انسان ها هنگام مقابله با مشکلات گوناگون است. اگر از طرز نگاه و بینش درست و عمیقی برخوردار باشیم، قطعا بهتر از گذشته می توانیم زندگی خود و حتی اطرافیان را کنترل کنیم. شاد زیستن نیازمند زندگی هدفمند و برنامه ریزی درست است و باید برای تک تک روزهای خود انگیزه ایجاد کنیم تا دچار سستی نشویم.
اهداف مهم خود را روی کاغذ بنویسید و آنها را اولویت بندی کنید.
زندگی هدفمند، شکل منظمی به زندگی و رفتارهای روزانه انسانها می دهد و انگیزه و انرژی را افزایش می دهد.
شاد زیستن به معنای عدم وجود مشکلات نیست؛ بلکه نحوه صحیح برخورد با مشکلات است. هیچ چیز در این دنیا پایدار نیست، همان گونه که شادی ها گذرا هستند، مشکلات و سختی ها نیز به زودی از زندگی بیرون می روند. هرچه در سختی ها و مشکلات استرس بیشتری داشته باشیم، تمرکز کمتری برای حل مسائل داریم و این بهم ریختگی ذهنی، نوآوری و سرعت عمل را از بین می برد و باعث می شود که مدت زمان بیشتری را درگیر مشکلات باشیم. هنگام سختی ها بیش از هر زمان دیگری باید آرامش خود را حفظ کنیم و با تفکر و مشورتی درست مسائل را حل کنیم. اگر قرار باشد تنها در روزهای شاد، انسانی پرانرژی باشیم، بی شک کار بزرگی نکرده ایم؛ بلکه شاد زیستن، زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که در سختی ها مراقب اوضاع باشیم و روحیه خود را حفظ کنیم، اگرتاکنون زندگی شادی نداشته اید و به دنبال یک تغییر بزرگ هستید ابتدا باید کارهایی را انجام دهید که تاکنون نکرده اید؛ برای دستیابی به یک تغییر بزرگ، باید تغییرات کوچک و روزانه را در دستور کار قرار داد تا به مرور زمان رفتارهای مثبت و جدید به عنوان یک امر عادی تلقی گردد.
به جای درگیر شدن بامشکلات باید جسور بود و ایده های نو و جدیدی که به ذهن میرسد را عملی کرد. افراد موفق به جای هراس از مشکلات و فرار از آن، با کنترل شرایط، با مشکلات روبه رو می شوند تا آن ها را حل کنند درصورتیکه انسان کارهای مورد علاقه خود را انجام دهد، همیشه شادتر خواهد بود.

پاسخی دهید

لطفا دیدگاه خود را بنویسید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.